مایکل جردن : هرگز نگو هرگز چون محدودیت ها هم مثل ترس فقط یک توهم هستند

دوره آموزشي “پزشکي کوهپيمايي، طبيعت‌گردي و گردشگري ” تدوين شد

دوره آموزشي “پزشکي کوهپيمايي، طبيعت‌گردي و گردشگري ” تدوين شد 
 
 

انجمن پزشکي کوهستان ايران بنا به درخواست تعدادي از گروه‌هاي کوهنوردي و موسسات گردشگري در طبيعت اقدام به تدوين دوره آموزشي “پزشکي کوهپيمايي، طبيعت‌گردي و گردشگري ” کرده است.

به گزارش ميراث‌آريا(chtn) اين دوره بر اساس استاندارد‌هاي آموزشي کشورهاي فعال در زمينه پزشکي کوهستان و طبيعت‌گردي تدوين شده و هدف از برگزاري آن افزايش و ارتقاي سطح سلامت و ايمني کوهپيمايان و طبيعت‌گردان است.

اين دوره کاربردي به منظور استفاده کوهنوردان، گردشگران در طبيعت، کوهپيمايان، راهنمايان کوهستان، مديران شرکت‌ها و موسسات گردشگري مرتبط با طبيعت و ساير علاقمندان تدوين شده است.

نحوه استفاده صحيح باتوم در کوهپيمايي و ترکينگ، نحوه صحيح تهيه آب آشاميدني سالم در برنامه‌هاي کوهپيمايي، پوشش مناسب و لباس‌هاي تخصصي در کوهپيمايي و کوهنوردي، کفش مناسب در کوهپيمايي، صدمات شايع پا در پيمايش‌هاي طولاني، صدمات شايع پا در کوهپيمايي و اثرات اشعه آفتاب در کوهپيمايي و ترکينگ سرفصل‌هاي اين دوره آموزشي است.

از آشنايي با بهمن، آشنايي با کوهپيمايي ايمن، شرايط کوهپيمايي در اطفال، کوهپيمايي در سالمندان، کوهپيمايي در بانوان و مادران باردار، نحوه مقابله با بحران و حوادث در کوهپيمايي، نحوه استفاده از کوله‌پشتي در جلوگيري از صدمات شايع ستون فقرات، کيت کمک‌هاي اوليه در کوهپيمايي و بيماري‌هاي خاص در کوهپيمايي به عنوان ديگر سرفصل‌هاي آموزشي اين دوره مي‌توان ياد کرد.

دوره آموزشي پزشکي کوهپيمايي، طبيعت‌گردي و گردشگري به مدت 19 ساعت در 2 روز به صورت تئوري برگزار مي‌شود.

علاقه‌مندان براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به وبلاگ انجمن پزشکي کوهستان ايران به نشاني http://iranmountainmedicine.blogfa.com مراجعه کنند.

/115

 

 

 

 
 

 
 

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group