یوسین بولت : به شروع مسابقه فکر نکن، به پایان آن فکر کن

جشنواره‌ی ملی سنگ‌نوردی، منطقه‌ی آزاد ماکو، 8 لغایت 11 مهر 94

 

 

 

طبق برنامه‌ریزی قبلی من، به اتفاق آقای امیر رحمتی و خانم‌ها سهیلا و سحر سلطانی و خانم الهام کرمی، صبح ساعت 10 روز چهارشنبه (8 مهر) به راه افتادیم و بعد از گذشتن از شهرهای تبریز، مرند، صوفیان و چند شهر دیگر، به شهر مرزی ماکو رسیدیم. شهری با ساختار خاص که داخل یک دره‌ی بزرگ قرار گرفته بود و دیواره‌های سنگی دورادور شهر را احاطه کرده بود. این دره که شهر را در خود جای داده بود، تا 10 کیلومتری ادامه داشت و بعد از طی کردن 15 کیلومتر دیگر، به نقطه‌ی صفر مرزی می‌رسید، یعنی مرز بازرگان. یکی دیگر از جاذبه‌های سنگی ماکو، داشتن بزرگ‌ترین کلاهک سنگی جهان بود، که خود این جشنواره در آن منطقه برگزار می‌شد.


بعد از پذیرش در جشنواره، قرار شد فردا (یعنی پنجشنبه 9 مهر) کارمان را شروع کنیم. لازم به ذکر است یک تیم متشکل از تیم اعزامی فدراسیون به سرپرستی آقای مرتضی زارع، یک هفته زودتر در منطقه مشغول باز کردن مسیرهای جدید بودند و از زنجان نیز خانم مریم نوری حضور داشتندو خود من نیز قرار بود به این تیم ملحق شوم که متأسفانه به علت یک سری مشکلات، دیر به این جمع رسیدم.
بعد از صحبتی که آقای زارع با من داشتند، قرار شد من به اتفاق آقای محسن هدایت، که بچه‌ها دایی محسن می‌گفتند، برای باز کردن و تکمیل یک مسیر بلند، صبح پنجشنبه وارد دیواره شویم. پنجشنبه (9 مهر) من به اتفاق دایی محسن، ساعت 7 صبح بعد از تکمیل ابزار وارد مسیر شدیم و قرار شد بچه‌ها بعد از افتتاحیه که ساعت 10 صبح بود، کار خود را شروع کنند. تیم‌هایی از تبریز، ارومیه، کرمانشاه، تهران، بوکان، مازندران، اصفهان، نقده و خود بچه‌های ماکو به اتفاق تیم ما در این جشنواره حضور داشتند. این جشنواره با محوریت بالا بردن سطح بانوان سنگ‌نورد و همچنین معرفی منطقه‌ی آزاد ماکو که پتانسیل بالایی برای برگزاری این نوع جشنواره‌ها داشت، برنامه‌ریزی شده بود.
بعد از اتمام مراسم افتتاحیه، تیم‌ها شروع به صعود مسیر کردند و من نیز با بیسیمی که در اختیار داشتم در جریان صعود بچه‌ها بودم. در این روز بچه‌ها روی مسیرهای اسپرت کار کرده بودند. مسیرهایی با درجه‌ی سختی 5.10a تا 5.11b. من نیز به اتفاق دایی محسن، بعد از صعود و تجهیز مسیر با بولت و کارگاه‌های زنجیر، ساعت 6 بعداز ظهر در قله بودیم. مسیری با 4 طول با درجه‌ی سختی 5.10c تا 5.11c.


صبح روز جمعه 10 مهر قرار شد من با آقای امیر رحمتی و پرویز حبیبی که از قائم‌شهر آمده بود، مسیر باز شده‌ی دیروز را صعود کنیم و بقیه‌ی بچه‌ها روی مسیرهای اسپرت کار کنند. ساعت 9 صعود را شروع کردیم و بعد از صعود من، این دو نفر با فاصله‌ی 5 متری به صورت هم‌زمان صعود می‌کردند. بعد از صعود مسیر ساعت 12 ظهر به پایین فرود آمدیم. بعد از ظهر همان روز به اتفاق بچه‌ها روی مسیرهای اسپرت کار کردیم. در این روز خانم کرمی به علت مشغله‌ی کاری از ما جدا شده به زنجان برگشتند. صبح روز شنبه (11 مهر) اختتامنیه برگزار شد و گزارش جشنواره که شامل گشایش 3 مسیر بلند و 16 مسیر اسپرت بود به سمع شرکت‌کنندگان رسید.
بعد از گشتی در شهر، ساعت 4 بعد از ظهر به طرف شهر زنجان به راه افتادیم، البته آقای پرویز حبیبی همراه ما بود و ساعت 11 شب به زنجان رسیدیم.
نفرات شرکت‌کننده در جشنواره:
o    آقای امیر رحمتی
o    خانم سهیلا سلطانی
o    خانم سحر سلطانی
o    خانم الهام کرمی

سرپرست برنامه
محمود خاتمی

 

 

 

فایل های ضمیمه

  • maku1 (154 kB)
    10.10.2015
  • maku2 (161 kB)
    10.10.2015

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group