فیل جکسون : خرد همیشه یک قدرت برتر است

کوهنورد موفق 78 ساله زنجانی مورد استقبال زنجانی ها قرار گرفت

به گزارش ایرنا ، ˈفرهاد اسکندیˈ کوهنورد جانباز زنجانی توانست در معیت محمدحسن نجاریان که بعنوان مربی هدایت و همراهی این کوهنورد را عهده دار بود به قله ˈمراپیکˈ صعود کند.

صعود موفقیت آمیز این کوهنورد زنجانی به قله 6654 متری مراپیک که در منطقه اورست واقع است موجی از شادی و سرور را در بین استقبال کنندگان ایجاد کرده بود.

در این مراسم که در هوای تقریبا سرد و بارانی و در سالن حجاب مجموعه ورزشی انقلاب زنجان برگزار شد افراد حاضر با پخش شیرینی و اهدا گل از صعود موفق این کوهنورد و مربی ، تقدیر و قدردانی کردند.

این مربی و کوهنورد نیز شادی و خوشحالی خود را با نشاندن لبخند بر لب های خود از برگزار کنندگان این مراسم قدردانی کردند.

 

این کوهنورد زنجانی به خبرنگار ایرنا گفت: به رغم داشتن 78 سال سن خود را برای صعود به قله مراپیک آماده کردم که خوشبختانه توانستیم در طول 16 روز عملیات کاری آن را به سرانجام برسانم.

فرهاد اسکندری افزود: صعود به این قله با داشتن در این سن بسیار دشوار به نظر می رسد ولی روحیه و انگیزه بالا این کار را امکانپذیر کرد تا در معیت مربی خود ˈمحمدحسن نجاریانˈ ، پرچم مقدس و پرافتخار ایران را بر فراز این قله به اهتزار درآورم.

وی اظهار کرد: در منطقه دشت عباس در سال 61 و حین عملیات ˈفتح المبینˈ از ناحیه دو دست و چشم صدمه دیده و به افتخار جانبازی نایل شدم و مدت 15 سال است که در این رشته ورزشی فعال هستم و تاکنون چهار بار به قله های بلند ترکیه ، یک بار به ارتفاعات بلند ترین کوه ارمنستان صعود کرده ام.

اسکندری که جانباز 25 درصد می باشد ، افزود: نزدیک 200 بار به قلل مختلف ایران ازجمله ˈعلم کوه و توچالˈ صعود کرده ام تا نشان دهم که ایرانیان در هر سنی که باشند همواره سرزنده و توانمند هستند.

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group