مایکل جردن : هرگز نگو هرگز چون محدودیت ها هم مثل ترس فقط یک توهم هستند

عملکرد فدراسیون و 10 رویداد شاخص ملی و بین المللی سال 89

عملکرد فدراسیون و 10 رویداد شاخص ملی و بین المللی سال 89       
يكشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۰۶:۵۹ 

رئيس فدراسيون كوه نوردي و صعودهاي ورزشي با اشاره به موفقيت هاي اين رشته در سال 89 گفت: در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان “سال همت مضاعف، کارمضاعف” نامگذاری شد ، فدراسيون با اين شعار بهترين روزهاي ورزشي خود را به ویژه با 10 رويداد شاخص که برای نخستین بار صورت گرفت پشت سر گذاشت.

محمود شعاعي در گفت وگو با پایگاه خبری ورزش ایران اظهار داشت: فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی با تلاش فرد فرد عوامل این فدراسیون و هم چنین مساعدت بی شائبه ی بازوان اجرایی خود در یکایک هیئت های کوه نوردی و صعودهای ورزشی سراسر کشور و از همه مهمتر؛ همدلی و همراهی پیش کسوتان، مربیان و ورزشکاران ، توانست منشاء خدمات گسترده ای به خیل مخاطبان و علاقه مندان این رشته ها باشد.

وي تصريح كرد: در میان اقدامات و خدمات صورت گرفته به صورت شاخص می توان به 10 رویداد مهم اشاره کرد که برای نخستین بار در سطوح ملی و بین المللی انجام گرفت و از جمله دست آوردهای قابل توجه این فدراسیون در سال 1389 است. اتفاقاتی که گوياي روند رو به رشد و توسعه ی پایدار فعالیت ها با جهشی محسوس نسبت به سال های گذشته بود.

 

رئيس فدراسيون کوه نوردی و صعودهای ورزشی با اشاره به اين 10 رويداد ادامه داد:

اهتزار پرچم پرافتخار کشورمان برای نخستین بار بر فراز هفتمین قله ی مرتفع دنیا، قله ی 8147 متری «دائولاگیری» توسط تیم ملی کوه نوردی و اهتزار پرچم پرافتخار کشورمان با حمایت از صعود کوه نورد توانمند تیم ملی کوه نوردی «عظیم قیچی ساز» در صعود به قله 8125 متری «نانگاپاربات» ( و برای نخستین بار صعود به دو قله ی بالای هشت هزار متر در یک فصل و در دو کشور) از جمله مهمترين صعودهاي ارزشمند ملي كشورمان محسوب مي شود.

 

وي افزود: کسب مدال نقره و برنز در رقابت های سنگ نوردی بزرگسالان قهرمانی آسیا و کسب عناوین در خور توجه برای نخستین بار از رقابت های سنگ نوردی قهرمانی جهان در چین (عنوان چهارم جهان) از جمله افتخارات سنگ نوردان ايراني در عرصه بين المللي بوده است.

رئيس فدراسيون کوه نوردی و صعودهای ورزشی با اشاره به برگزاري جشنواره و همايش هاي مهم در اين زمينه اذعان داشت: فدراسيون کوه نوردی و صعودهای ورزشی در سال 89 اقدام به برگزاري همايش ها و جشنواره هاي مختلفی كرد كه از جمله مهمترين ها برگزاری جشنواره بزرگ و بین المللی سنگ نوردی بیستون برای نخستین بار با حضور بیش از 25 سنگ نورد اروپایی، برگزاری اولین جشنواره ملی و فرهنگی عکس با عنوان “صعود به بام ایران در یک نگاه”، برگزاری اولین همایش راهبردی نواب رئیس بانوان هیئت های سراسر کشور، برگزاری اولین همایش راهبردی صعودهای ورزشی در سطح داوران، مربیان و طراحان بوده است.

شعاعي ادامه داد: دوره داوری درجه یک و طراحی صعودهای ورزشی با حضور مدرسان فدراسیون جهانی و حضور یک طراح و یک داور فدراسیون جهانی سنگ نوردی در رقابت های سنگ نوردی جام فجر برای نخستین بار از ديگر رويدادهاي مهم ورزشي این رشته در سال گذشته بود
 

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group