وینس لومباردی : مسئله این نیست که زمین خورده اید، مسئله این است که آیا بر می‌خیزید

گزارش صعود سراسری دانشجویان دانشگاه های استان به قله سندان

قله سندان با ارتفاع ۲۹۸۴ متردر نزدیکی آبادی چرگر از توابع شهر صائین قلعه در استان زنجان می‌باشد این قله به دلیل ارتفاع زیادش از سطح زمین در پای کار مورد توجه کوهنوردان منطقه بوده دارای مسیر مختلف صعود آسان و مشکل می‌باشد.

مسیر نرمال از حاشیه شمالی روستای چرگر شروع شده و تا قله با افزایش 1000 متر ارتفاع و طی مسافتی حدود 8 کیلومتر ادامه پیدا میکند.

برنامه صعود سراسری دانشجویان استان به قله سندان توسط هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان با ارسال دعوتنامه و پوستر صعود به دانشگاه های استان برنامه ریزی گردیده بود . پس از اعلام آمادگی دانشگاه ها جهت حضور در برنامه ، تیم 5 نفره هیات کوهنوردی جهت شناسایی و بررسی منطقه روز جمعه 25 اردیبهشت ماه به منطقه مراجعه کرده و ضمن صعود قله محل های کمپینگ و استراحت را مشخص نمودند.

جلسه هماهنگی با حضور سرپرستان تیم ها ، کارگروه محیط زیست ، کارگروه پزشکی جستجو و نجات و سایر عوامل اجرایی برنامه روز 29 اردیبهشت ماه راس ساعت 7 عصر در دفتر هیات برگزار و مطابق با برنامه ارئه شده از طرف هیات قرار به حرکت جمعی کلیه تیم ها راس ساعت 6 صبح روز جمعه مورخ 01/03/94 از جلوی مجموعه ورزشی انقلاب گردید.

  روز جمعه پس از جمع شدن همه ی تیم ها و شماره گذاری خودروها در ساعت 15/6 صبح از مقابل هیات کوهنوردی به سمت ابهر از جاده قدیم زنجان – تهران حرکت نموده و تقریباً کیلومتر 70 از راه اصلی به سمت روستای چرگر پیچیده و در روستا از اتوبوس پیدا می شویم و تا پای کوه حدود 30دقیقه ای پیاده روی می نمایم . پس از صرف صبحانه و صحبتهای مسئولین هیات کوهنوردی و معرفی برنامه های زیست محیطی (توسط سرکار خانم وطن دوست مسوول کارگروه محیط زیست) و امداد و نجات (توسط آقای مرادخانی مسوول کارگروه جستجو و نجات ) و معرفی سرپرست کل برنامه (جناب آقای داوود ژاله محرابی)؛ نهایتا در ساعت 9 صبح با جلوداری (سرقدم) جناب آقای مهندس مسعود بیات منش رئیس محترم هیات کوهنوردی استان به سمت قله حرکت کرده و پس از 3 استراحت در طول مسیر ، با حضور 147 نفر در ساعت 13 به بالای بلندترین قله استان رسیده و پس از استراحت جزئی و گرفتن عکس یادگاری و ادای احترام به شهدای فتح خرمشهر که جان خود را برای امنیت کشور فدا کرده اند و همچنین عزیزانی که جانشان را در کوهها از دست داده اند پس از خواندن چند شعر که در طول مسیر توسط یکی از همنوردان سروده شده بود ، پس از رفع خستگی و شادی کردن بچه ها به سمت پائین حرکت کرده و در ساعت 15 همگی به پائین قله رسیده ، در باغی برای ناهار و نماز  توقف کرده و در نهایت در ساعت 5 عصر سوار اتوبوس ها و خودروها شده و راهی زنجان می شویم.

 

فایل های ضمیمه

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group