وینس لومباردی : مسئله این نیست که زمین خورده اید، مسئله این است که آیا بر می‌خیزید

گزارش صعود سراسری بانوان ایران در کردستان- سنندج کوه زیبای ” آبیدر”

 

 

 

 

به نام خالق پاکی

 عنوان :گزارش صعود سراسری بانوان ایران در کردستان- سنندج کوه زیبای ” آبیدر”

پنجشنبه  19/6/94

طبق قرار قبلی زنجان را به سمت سنندج ترک می کنیم مقصد منطقه زیبای کوه آبیدر است منطقه ای که برای اولین بار برای صعود میروم. ساعت 13:10به سنندج می رسیم .هوا هوای دلپذ یری است بعد، از ترمینال  به خوابگاه توحید واقع در خیابان طالقانی می رویم .بعداز هماهنگی که از قبل انجام داده بودیم،اتاق را تحویل گرفته و بعد از جابه جایی به خوابگاه را جهت خوردن ناهار ترک کرده و بعد از صرف ناهاری مختصر به خوابگاه برگشته و بعد از استراحت کوچک باز جهت گردش به بیرون رفته و برگشتیم . در خوابگاه جهت صرف شام که استان میزبان تدارک دیده بود به سلف رفته و دوباره به اتقمان برگشته و استراحت کردیم و حدود ساعت 21:30 من به عنوان سرپرست برنامه در جلسه حضور پیدا کردم جلسه بیشتر جلسه آشنایی گروه ها و همچنین صحبت درباره برنامه صعود بود که جلسه مفید ومختصری همراه پذیرایی بود برگزار شد . به اتاق بعد اتمام جلسه برگشته و یکسری هماهنگی ها با بچه های گروه انجام شد و بعد از یکسری پک و پذیرایی به هر نفر حدود ساعت 24 خاموش باش شد. در ضمن در این سفر 2نفر از دوستان زنجانی نیز با من بودند( سحر سلطانی ، فرزانه صمدینیا ) که قرار بود باهم صعود کنیم .

جمعه 20/6/94

صبح ساعت 4 بیدار باش بیدار شدیم . بعد از صرف صبحانه و آماده شدن ساعت 6 با اتوبوس های شهری خوابگاه را به سمت کوه ترک کردیم . بیش از 10 نفر به عنوان رابط  و یک گروه امداد و نجات در منطقه حضور داشتند . بعد از هماهنگی های مربوطه مکان را ساعت 6:30 به سمت آبیدر کوچک با ارتفاع حدود 2350 متر از سطح دریا ترک کرده.از همان ابتدا تیم خیلی منظم و یکدست حرکت میکرد . افسوس که منطقه زیبای آبیدر گرفتار طعمه های آتش شده و از آن همه زیبایی جز زمین دل سوخته چیزی اقی نمانده بود . هوا گرم و آفتاب تیز و برنده بود ولی تمامی اینها با نظمی که در گروه برقرار بود از بین میرفت . بعد از گذشتن ساعاتی به قله آبیدر کوچک نزدیک شده که گروه دیگر به سمت قله نرفته و مسیر را به سمت آبیدر بزرگ با ارتفاع حدود 2550 متر از سطح دریادور زدیم . شیب مسیر ملایم و بیشتر حرکت بر خط الراس بود بعد از رسیدن به جایی تقریبا سر سبز یک استراحت کوچک کرده و دوباره به راهمان ادامه داده . از اینجای مسیر به بعد شیب به نسبت تندتر شده بود. انرژی بچه ها در مسیر ستودنی بود . بلاخره حدود ساعت 12:45 بر فراز قله آبیدر بزرگ رسیدم . در بالای قله گروهی از دوستان کوهنورد حضور داشتند. بعد ازاستراحتی مختصر و گرفتن عکس های یادگاره قله را به سمت منطقه زیارتی “خضر زنده “ترک کردیم . در مسیر هوا مقداری بادی بود. بلاخره حدود ساعت 14:30 به منطقه “خضر زنده” رسیدم . در منطقه با استقبال پر شکوهی رو به رو شده ،سپس بعد کمی استراحت ،سرپرست هر گروه برای گرفتن ناهار رفته بعد از صرف ناهار در فضای زیبای آنجا،مراسم اختتامیه شروع شد برنامه عالی بود که با پذیرایی مختصر و اهدا لوح تقدیر به اعضای هر گروه مراسم ساعت 18:20 به اتمام رسید. بعد از مراسم با می نی بوس به خوابگاه برگشته و بعد از جمع کردن وسایل شهر زیبای سنندج را حدود ساعت 20 شب با تاکسی های مسافربری برونن شهری به سمت بیجار ترک کرده . ساعت 22 بود که به بیجار رسیده که به کمک یکی از دوستان بیجاری حدود ساعت 22:30 سوار اتوبوس سقز – تهران شده و بیجار راترک کرده که با یک تاخیر نسبتا کوچک به منطقه پاپایی رسیده که جهت صرف شام نگه داشته که ما وسایلمان را گرفته  بعدهمراه پدر یکی از اعضا تیم آنجا را به مقصد زنجان ترک کرده که ساعت 1:30 به زنجان رسیدیم .

از ویژگی های مثبت این برنامه حضور خانم گرجی نائب ربیس فدراسیون و صعو دهای ورزشی  و پیشکسوتان برنامه و سرپرست کل خانم شهلاعربی بود نظم و یکدست بودن گروه و هماهنگی های انجام شده عالی بود . کوچکترین ضعف برنامه زمان بندی نامناسب جهت استراحت بود.

 

ودر آخر جا دارد از تمام کسانی که با انرژی مثبتشان ما رو حمایت کردند تشکر کنم.همچنین تشکر از هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی

 سرپرست : سهیلا سلطانی

اعضای گروه : سحر سلطانی – فرزانه صمدی نیا

 

 

 

 

فایل های ضمیمه

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group