لئو هولتز : بدون نظم و انضباط شخصی، موفقیت غیرممکن و دوره‌ای خواهد بود

مجمع عمومی و عادی سالانه هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی

” زنجان در بخش صعودهای ورزشی الگوی تمام عیار کشور است “ 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان، رضا زارعی رئیس فدراسیون در مجمع عمومی و عادی سالانه هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان مورخ 96/02/02 که در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار شد، توجه هرچه بیشتر به زیرساخت ها و پشتوانه سازی در این رشته ورزشی را لازم و ضروری خواند و افزود: فعالیت، آموزش و تربیت ورزشکار به صورت گلخانه ای، رویکردی غلط است و باید با پشتوانه سازی به فکر جایگزین بود.
وی با بیان اینکه باید بعد همگانی و قهرمانی در این رشته ورزشی پرطرفدار مود توجه قرار گیرد، افزود: در بعد قهرمانی، تمرکز اصلی و بیشتر فدراسیون بر روی نونهالان، نوجوانان و جوانان است و کسب 20 نشان در مسابقات آسیایی از سوی ایران از دستاوردهای این مهم است.
رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با بیان اینکه امسال ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران با تمام توان در رقابت های برون مرزی حضور خواهد داشت، اظهار کرد: ایران، میزبانی بیست و پنجمین دوره رقابت‌های سنگنوردی قهرمانی آسیا در سال 2017 در تهران را عهده دار خواهد بود و امید است تا سهم بیشتری را برای مسابقات المپیک به دست آوریم.

زارعی گفت: راهیابی سنگنوردی به المپیک، مقدمه ای خوب و مناسب در شناساندن این رشته ورزشی مهیج است و اکنون نیز در آستانه ورود یخ نوردی و کوهنوردی با اسکی به المپیک هستیم.

وی به موفقیت های این رشته ورزشی در زنجان اشاره کرد و گفت: زنجان در این رشته ورزشی در ردیف استان های برتر قرار دارد و ورزش کوهنوردی و صعودهای ورزشی این استان همواره زبانزد است و جزو هیئت های شاخص می باشد و استان زنجان از مربیان خوبی در این رشته ورزشی برخوردار است که همیشه در کنار فدراسیون بوده‌اند.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با بیان اینکه هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان در بخش استعدادیابی و هیمالیانوردی از استان‌های دیگر پیشی گرفته است، گفت: زنجان در بخش صعودهای ورزشی الگوی تمام عیار کشور است.

زارعی با اشاره به اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی و داوری براساس نیازسنجی استان‌ها برگزار خواهد شد، گفت: ساخت و نصب دیواره تخصصی نیز با توجه به دارا بودن سالن‌های اختصاصی و نیازسنجی انجام می‌شود.

وی همچنین ادامه داد: سال گذشته هشت دوره شامل همایش، آموزش و … در رده سنی نونهالان، چهار دوره در بخش نوجوانان، چهار دوره در بخش جوانان و هشت دوره نیز در رده سنی بزرگسالان و امید برگزار شده است.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با بیان اینکه رویکرد سال 1396 توجه به رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و نونهالان است، گفت: ایران شهریور ماه میزبان مسابقات آسیایی رده سنی بزرگسالان است.

زارعی با اشاره به اینکه از ایران دو تیم در مسابقات قهرمانی آسیا سنگنوردی و صعودهای ورزشی حضور دارد، ابراز کرد: همچنین مسابقات انتخابی ریودوژانیروی آرژانتین نیز امسال برگزار خواهد شد که محیا دارابیان از زنجان یکی از امیدهای ایران در این مسابقات است.

 

 

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group