لئو هولتز : بدون نظم و انضباط شخصی، موفقیت غیرممکن و دوره‌ای خواهد بود

متن سخنرانی آقای خلیل عیلگو رئیس هیئت کوهنوردی زنجان در مراسم استقبال

به نام خداوند بخشنده مهربان
با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب، امام شهیدان، جانبازان و ایثارگران و سلام به رهبر معظم انقلاب، سلام و درود حضور،
سلام و درود به قهرمانان عرصه ورزش و افتخار آفرینان کشورمان فاتحین قله ماناسلو،تبریک به جامعه کوهنوردی شهرمان، پیشکسوتان این رشته ورزشی و گروههای کوهنوردی به مناسبت این صعود موفقیت آمیز
برادران و خواهران عزیز ، خانواده محترم کوهنوردی ، امروز شاهد استقبال از کوهنوردانی هستید که با تلاش و همت وصف ناپذیر یکی دیگر از قلل هیمالیا را صعود کردند. این امر ممکن نبود جز با همکاری و تلاش جمعی، حمایت مسئولین محترم سازمان تربیت بدنی، استاندار محترم، اداره کل تربیت بدنی، فدراسیون کوهنوردی، نمایندگان محترم شهرمان جناب آقای انصاری، روسای محترم اداره کل راه و ترابری ، اداره کل دادگستری استان، شرکت گایا و جناب آقای حسین موحد، سرکار خانم دکتر جمالی و دیگر عزیزان.

 

 این موفقیتها مرهون تلاشهایی است که در گذشته در فدراسیون توسط جناب آقای صادق آقاجانی که راه صعودهای برون مرزی را هموار کردند و جناب آقای شعاعی ریاست فعلی فدراسیون که با حمایت و برنامه ریزی از این صعودها در کشورمان ادامه مسیر را آسان نمودند. و در شهرمان این موفقیتها مرهون سی سال تلاش هیئت کوهنوردی و پیشکسوتان کوهنوردی، مربیان زحمتکش و سایر افرادی است که دست به دست هم دادند و با همدلی و برنامه ریزی در سطوح مختلف این افتخار را نصیب کشورمان و جامعه کوهنوردی استان زنجان کردند. و در این راه بسی ناملایمات را به جان خریدند و سخنها شنیدند، تهمتها زده شد ولی با صبر و بردباری به راه خود ادامه دادند. چون کارهای بزرگ این مسائل را هم دارد و گرنه کسی که حرکت نمی کند با هیچ مشکلی برخورد نمی کند و مورد انتقاد قرار نمی گیرد.
دیگر عرصه ای که موفقیتهایی نصیب استان گشته است در رشته سنگنوردیست که با تلاش و زحمات بی دریغ مربیان، قهرمانان ارزنده ای در سطح ملی و جهانی داشته ایم که اکنون نیز عده ای از این عزیزان در اردوی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات جهانی حضور دارند.
لازم به یادآوری است که ورزش کوهنوردی ورزشی است پر از خطرات و متاسفانه در موفقیتهایی که کسب کرده ایم، سرمایه های انسانی بسیار عزیزی را در شهرمان در این راه از دست داده ایم. مرحوم شهریار فداکار- ناصر غلامی- حامد مترجمی- جواد عسگری نژاد- ابوالفضل زمانی – کلانتری و سایر عزیزان،
پس چه بسیار شادی ها که همراه با ناراحتی بوده است.
در اینجا تسلیت عرض می کنم به جامعه کوهنوردی ایران که یکی از کوهنوردانش از استان کرمان را به نام مرحوم عیسی میر شکاری در صعود به قله ماناسلو از دست داد که باعث تالم روحی همنوردان، خانواده این عزیز و مسئولین فدراسیون کوهنوردی گردید خداوند به بازماندگان و خانواده محترمشان صبر عطاء فرماید.
باید یادآور شوم که کوهنوردان عزیز شهرمان با توجه به خستگی و تخلیه انرژی و تالم روحی در بازگشت از قله، پیکر کوهنورد فقید عیسی میر شکاری را از کمپ چهار به کمپ دو حمل نمودند و آنچه در توان داشتند هزینه کردند تا این مشکل رفع شود و در کاتماندو به پایان رسد.
در پایان دوباره از مدیر کل محترم تربیت بدنی و دیگر همکارانشان و سایر مسئولین که حمایت بی دریغشان موجب این موفقیت گردید تشکر می کنم این حمایتها و تلاشها بود که باعث گردید تا این هیئت به عنوان هیئت برتر کشور معرفی شود و به گفته ریاست محترم فدراسیون در همایش 25 اسفند سال 89 مدیر کل محترم تربیت بدنی تنها مدیر کل موفقی است که همکاری تنگاتنگی با فدراسیون و هیئت کوهنوردی استان داشته است.
و مجددا تشکر می کنم از حضور تمامی عزیزان کوهنورد، گروههای کوهنوردی، خانواده های محترم که در مراسم بدرقه و استقبال با حضورشان گرمی و صفای خاص به محفل ما بخشیدند. و اگر هرگونه قصوری از من در یاد بردن از افراد و تلاششان در این راه بود امیدوارم با بزرگواری بخشیده شود و از خداوند بخواهیم تا این هیئت با دور اندیشی بیشتر و تفاهم و یکدلی به پویایی و افتخارات بالاتری برسد.و با توجه به این پیشرفتها چشم انداز آینده این هیئت و کوهنوردان استان برافراشتن پرچم پر افتخار کشورمان در بالای قله اورست می باشد که با حمایت همه جانبه مسئولین محترم شهرمان این امر نیز در آینده محقق خواهد شد.

خدایا چنان کن سرانجام کار                                  تو خشنود باشی و ما رستگار

خلیل علیگو رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان

فایل های ضمیمه

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group