مایکل جردن : من بار‌ها و بار‌ها در زندگی ام شکست خورده ام و به همین دلیل است که موفق می‌شوم

طبیعت پاک

 

 

 

این بار نیز قرعه کار به نام من افتاد و دوستان هیئت مدیره سرپرستی برنامه فرهنگی شش ماهه اول را به من سپردند.

طبیعت پاک 27 شهریور 94

با سوابقی که در اجرای برنامه فرهنگی داشتم و با توجه به بازتاب خوب برنامه های فرهنگی قبلی تصمیم داشتم برنامه ای متفاوت تر از برنامه های مشابه اجرا کنم. این برنامه کمی متفاوت تر از برنامه های فرهنگی قبل بود، برنامه ای که احساس دین بیشتری برای اجرایش داشتم. به این خاک، خاکِ سمبله و امند که همیشه پذیرای قدم های ما کوهنوردان است، احساس دین می کردم، تمام روزهایی را به یاد می آوردم که با آغوش باز ما را به خود می خواند و حالا نوبت ما بود که بگذاریم هوایی تازه کند، آری این زمین باید نفسی تازه کند.

یکی از اهداف این برنامه شرکت حداکثری نفرات از گروه ها و ارگان های خصوصی و دولتی بود. برنامه ای که جدای از اهداف شش ماهه خود می توانست افراد زیادی را با انجمن و اهداف آن آشنا کند.

دعوت نامه هایی برای گروه های کوهنوردی زنجان و ادارات مرتبط و ارگان های دولتی و خصوصی نوشته و توزیع شد

 

 

 

صبح جمعه ساعت 7:45 با کمک چند نفر از بچه ها بعد از بار زدن وسایل به سمت سد گاوازنگ حرکت کردیم . قبل از رسیدن ما گروهی از بچه ها در کنار سد منتظر رسیدن ما بودند . با دیدن بچه ها کمی از نگرانی من کم شد به محض رسیدن ما بچه ها به کمک ما آمده و شروع به چیدن غرفه ها کردیم . همه غرفه ها آماده و اکثر بچه ها در محل حاضر بودیم. اتوبوسی در میدان حاجی بلواری برای حمل و نقل همشهریان به سمت سد گاوازنگ مستقر شده بود. همه غرفه های نقاشی ( با موضوع آموزش و آشنایی کودکان با اهمیت حفظ محیط زیست و نگه داری آن) ، غرفه حمایت از بیماران MS و غرفه انجمن کوهنوردان زنجان همگی به استقبال همشهری های زنجانی آماده بودند.

ساعت 8:45 پس از گردهم آیی و افتتاحیه ای کوچک جمعیت به سه گروه تقسیم شد، گروه اول به پاکسازی سد گاوازنگ و اطراف آن پرداختند و گروه دوم و سوم به ترتیب به پاکسازی سمبله و امند.

 

 

 

همچنین خانواده هایی که صبح جمعه برای استفاده از طبیعت گاوازنگ به سد آمده بودند از غرفه ها استفاده کردند و از کودکانشان در غرفه نقاشی با بادکنک ها و جوایز در نظر گرفته شده استقبال شد. البته لازم به ذکر است که استقبال کودک درون بچه های خودمان از غرفه نقاشی قابل ستودنی بود. در اواسط برنامه گروهی از صدا و سیمای استان جهت تهیه گزارش از برنامه به ما ملحق شدند. در آخر برنامه گروه رفتگران طبیعت که از تبریز و ابهر برای پاکسازی طبیعت به زنجان آمده بودند به ما پیوستند.

 

 

 

 

 

ساعت 11:15 گروه های مختلف پاکسازی در محل غرفه ها جمع شدند و با صبحانه کوچکی که برایشان تدارک دیده بودیم پذیرایی شدند . ساعت 11:30 کارمندان شهرداری با ماشین حمل زباله زباله ها را بردند. در پایان گرفتن عکس هایی به رسم یادگاربرنامه با خوشی پایان یافت. بعد از اتمام برنامه ساعت 12 اتوبوسی در کنار سد جهت بردن افراد شرکت کننده در برنامه به میدان حاجی بلواری مستقر بود .از نکات قابل توجه برنامه حضور تعداد نفراتی از گروه های کوهنوردی و هئیت کوهنوردی  و امداد و نجات زنجان وهمچنین  گروه رفتگران طبیعت از شهرستان ابهر، تبریز بود. که در جای خود قابل تقدیر می باشد.

 

با تشکر از گروهای پاکسازی طبیعت و کوهنوردی زیر که در برنامه شرکت کرده و ما را با حضور خویش دلگرم کردند:

گروه اورست – گروه آلوارس –  گروه غار نوردی

با تشکر از سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی زیر که با همکاری خود مارا در هرچه بهتر برگزار کردن این برنامه یاری دادند :

شهرداری  – هیئت کوهنوردی – گروه صدا و سیما- مؤسسه آموزشی لگو – مؤسسه حمایت از بیماران MS

سرپرست برنامه : سهیلا سلطانی – سرپرست دوم برنامه : رسول قنبری –  مسئول غرفه انجمن کوهنوردان زنجان : سحر سلطانی – مسئول غرفه نقاشی : سحر قدیمی – مسئول غرفه حمایت از بیماران MS  : محمد یوسفی – عکاسان برنامه : سروش رجبلو و رضا ولایی و مونا اسماعیلیان و علی صحبتی – تدارکات و حمل و نقل : سعید امام یاری و حامد علیپور

با تشکر از آقایون بیات، شهریار بهزادیان، بهزاد حبیبی، محمد قلم چی، هاشمی نژاد،مهدی نظری،یاسر جعفری،سعیدی،بابک عسگری نژاد، محسن پروهان، امیر بیگدلی، شهیدی،عمید خطیبی

باتشکر از خانوم ها لیلا پناهی ،الناز تاران، مینا مغربی،سمیرا سپهری،شیرین توپال،نسیم دوستی

 با تشکر از

تمام دوستان نام برده و کسانی که نامشان از قلم افتاده،از اینکه در اجرای این برنامه همکاری کردند.

بازتاب این برنامه را در روزنامه مردم نو وخبرگزاری ایرنا و صدا و سیما می توانید ببینید.

 

 

 

 به امید روزی که زمین در هوایی پاک نفس بکشد.

سهیلا سلطانی

29شهریور 94

 

 

 

 

فایل های ضمیمه

 • 8 (441 kB)
  23.09.2015
 • 9 (578 kB)
  23.09.2015
 • 1 (2 MB)
  23.09.2015
 • 10 (608 kB)
  23.09.2015
 • 6 (456 kB)
  23.09.2015
 • 7 (730 kB)
  23.09.2015
 • 11 (643 kB)
  23.09.2015
 • 12 (619 kB)
  23.09.2015
 • 13 (582 kB)
  23.09.2015
 • 14 (539 kB)
  23.09.2015

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group