لئو هولتز : بدون نظم و انضباط شخصی، موفقیت غیرممکن و دوره‌ای خواهد بود

سومین تیم مستقل ایرانی راهی هشتمین قله مرتفع جهان می شود

شبکه خبری کوه نیوز >> سیّد محمود هاشمی، یکی از نفرات تیم مستقل تلاش کننده بر روی قله ماناسلو، لحظاتی قبل به تشریح برنامه های خود بر روی این قله پرداخت.

هاشمی که در کارنامه خود صعود به قله دائولاگیری را دارد، گفت: ما در روز چها شنبه ۱۷ فروردین ۹۰ (ساعت ۰۶:۰۵ بامداد) از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) عازم نپال هستیم و صعودی مستقل از دیگر تیم های ایرانی حاضر در منطقه خواهیم داشت. محمود هاشمی در ادامه گفت: به احتمال زیاد در قالب تیمی چند ملیتی، تلاش خود را برای صعود این قله آغاز خواهیم کرد.  فدراسیون کوهنوردی ایران در این برنامه برای دو نفر اعضای تیم ما (محمود هاشمی و ایرج معانی) مجوز شورای برون مرزی صادر کرده است. محمود هاشمی در رابطه با حامیان مالی برنامه گفت که متاسفانه هیچ حمایت مالی از سوی اسپانسر وجود ندارد و تمام هزینه ها به صورت شخصی پرداخت خواهد شد.

پیش از این نیز ۱۲ کوهنورد از کشورمان در قالب یک تیم ۸ نفره از هیات کوه نوردی زنجان و ۴ کوهنورد مستقل از اراک، تهران و کرمان از طرف شرکت سرزمین خورشید به نپال اعزام شده بودند.

 

«برای بزرگنمایی بر روی عکس کلیک کنید»

معرفی تیم ها و اعضای تلاش کننده بر روی ماناسلو:

اعضای تیم ۸ نفره زنجان: مسعود بیات منشی (سرپرست)، محمد حسن نجاریان (مربی)، مجتبی مقدادی، علی بیات منش، حسین مقدم، دکتر مسعود حمیدی         (پزشک تیم)، کریم  بیگدلی نظر قلی، سعید کریمی

۴ کوهنورد مستقل: علی علی محمدی (اراک)، کریم نادعليان (اراک)، عیسی میرشکاری (کرمان)، خانم پروانه کاظمی (تهران)

۳ کوهنورد مستقل تهرانی: دکتر علیرضا بهپور، ایرج معانی و محمود هاشمی

گفتنی است، ماناسلو با ارتفاع ۸۱۶۳ متر در منطقه گورخا هیمالیا در نپال واقع شده است. این قله برای اولین بار در سال ۱۹۵۶ میلادی توسط تیمی از کشور ژاپن فتح شده است. ماناسلو را هشتمین قله مرتفع جهان می نامند. از اولین ایرانی های صعود کننده به این قله می توان به محمد جعفر اسدی در سال ۱۳۵۵ اشاره کرد. مهدی عمیدی نیز در سال ۱۳۸۸ توانست این قله سرسخت را صعود نماید.

برای تمامی این عزیزان آرزوی موفقیت داریم.

 منبع کوه نیوز

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group