مایکل جردن : هرگز نگو هرگز چون محدودیت ها هم مثل ترس فقط یک توهم هستند

ساخت سينماي سه‌بعدي در محوطه‌ي غار كتله‌خور

خبرگزاري دانشجويان ايران – زنجان
سرويس: گردشگري

مدير غار کتله‌خور در زنجان با اشاره به لزوم توجه ويژه به اين منطقه‌ي گردشگري، گفت: امکانات موجود در محوطه‌ي غار کتله‌خور بايد در شأن بزرگ‌ترين غار خشکي ايران و جهان باشد.

مجيد يوزباشي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در زنجان، با بيان اين‌که رونق غار کتله‌خور و محوطه‌ي اطراف آن، به حمايت مسؤولان نياز دارد، اظهار کرد: اين منطقه با توجه به توانمندي‌هاي موجود، قابليت جذب گردشگران داخلي و خارجي و تبديل شدن به قطب گردشگري را دارد.

او با اشاره به اقدامات اکتشافي انجام‌شده در اين غار، بيان كرد: تا کنون 30 کيلومتر از اين غار توسط گروه‌هاي کارشناسي ايراني، آلماني و سوييسي شناسايي شده، اما انتهاي غار هنوز نامشخص است. هم‌چنين مسيرهاي زيادي در غار براي بازديد گردشگران ساخت شده و مسيرهاي بازديد ديگري در حال آماده‌سازي است.

يوزباشي با اشاره به ساخت سينماي سه‌بعدي در محوطه‌ي غار كتله‌خور تا نوروز 1390، گفت: در اين سينما، فيلم‌هاي سه‌بعدي گرفته‌شده از طبقات پايين، قسمت‌هاي صعب‌العبور و مکان‌هاي زيرين غار که هنوز امکان ديدن آن‌ها وجود ندارد، نمايش داده مي‌شود.

مدير غار کتله‌خور با اشاره به اقداماتي که انجام آن‌ها براي بهبود وضعيت بازديد از اين غار لازم است، ادامه داد: راه ارتباطي منتهي به اين غار وضعيت مناسبي ندارد و پي‌گيري‌ها براي سامان‌دهي وضعيت اين جاده ادامه دارد. هم‌چنين براي توسعه‌ي فضاي سبز محوطه‌ي غار با کمبود آب مواجه هستيم.

يوزباشي با اشاره به لزوم ورود بخش خصوصي براي سرمايه‌گذاري در اين غار، گفت: ساخت هتل در منطقه‌ي غار کتله‌خور بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي با بيان اين‌که سالانه افراد زيادي از غار کتله‌خور ديدن مي‌کنند، اظهار کرد: بيش‌تر بازديدها در شش‌ماه نخست سال انجام مي‌شود و به‌دليل واقع شدن غار در منطقه‌ي برف‌گير و شرايط جوي نامناسب آن، در نيمه‌ي دوم سال با کاهش تعداد گردشگر مواجه هستيم.

او با اشاره به امکانات موجود در منطقه براي افزايش رفاه گردشگران، افزود: مراکز اقامتي، غرفه‌هاي عرضه‌ي صنايع دستي، رستوران، سالن انتظار و سرويس بهداشتي از جمله امکانات رفاهي است که براي آسايش بازديدکنندگان ساخته شده است.

انتهاي پيام

 

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group