یوسین بولت : به شروع مسابقه فکر نکن، به پایان آن فکر کن

زنجان سابقه دیرینه در ورزش کوهنوردی و سنگنوردی دارد

دبیر فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران گفت: استان زنجان سابقه دیرینه در ورزش کوهنوردی و سنگنوردی دارد و تاکنون ورزشکاران مقتدر و توانمندی را تربیت کرده و تحویل جامعه ورزش کشور داده است. حسین مقدم روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار بام افزود: در حال حاضر از ورزش کوهنوردی و سنگنوردی استان زنجان بسیار گله‌مندم چراکه در سال های دور از شرایط بسیار خوبی برخوردار بود اما اکنون برای بازیابی و رسیدن به شرایط گذشته، نیازمند زمان طولانی است. وی اظهار داشت: در زمان حاضر ورزش سنگنوردی زنجان از وجود چهره‌های مطرح و شاخصی چون محیا دارابیان، الناز رکابی و داوود رکابی، برخوردار است که همواره با حضور در مسابقات داخلی و خارجی برای استان و کشور فخرآفرینی های بسیار کرده اند.

مقدم با بیان اینکه سنگنوردان زنجان برای حضور توانمند در مسابقات ملی و بین المللی باید توانمندی خود را ارتقا دهند، تصریح کرد: زنجان در سنگنوردی بانوان خوب و توانمند نشان داده است که این روند باید تداوم یابد. دبیر فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی گفت: زنجان در اردوی انتخابی تیم ملی کامباین مردان و بانوان همچنین اردوی انتخابی تیم ملی سرعت ساحلی مردان که به میزبانی استان زنجان برگزار شد، چندین نماینده داشت که نشان می دهد این استان برای رسیدن به اوج خیز برداشته است. به گزارش بام، اردوی انتخابی تیم ملی سنگنوردی کامباین با هدف انتخاب نفرات برتر به منظور اعزام به مسابقات کسب سهمیه بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن و اردوی انتخابی تیم ملی سنگنوردی سرعت ساحلی مردان نیز با هدف انتخابات ورزشکاران برتر و توانمندتر جهت اعزام به رقابت های چین که آذر ماه امسال برگزار خواهد شد، صورت می گیرد.

از زنجان، داوود رکابی، صادق یوسفی، محمد سلطانی و محمدامین محمدلو، الناز رکابی و محیا دارابیان در ماده کامباین و هادی خدایاری، علی براتی، علی نجفی، محمدرضا سهرابی، امیرحسین جعفری، محمد باقری، علیرضا سراجیان و شاهرخ نجفی در سرعت ساحلی مردان به رقابت با حریفان خود پرداختند که محیا دارابیان و النازز رکابی در کامباین زنان عناوین نخست و دوم را کسب کردند و داوود رکابی نیز با کمترین اختلاف امتیاز با نفر سوم در جایگاه چهارم قرار گرفت.

فایل های ضمیمه

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group