مایکل جردن : هرگز نگو هرگز چون محدودیت ها هم مثل ترس فقط یک توهم هستند

زنجان بر بام سنگنوردی آسیا

ر

روزنامه مردم نو  :اگر به این مهم اعتقاد داشته باشیم که هر پیروزی در سطح آسیا و جهان بدون در نظر گرفتن و تقویت علمی و دائمی زیرساخت‌ها ممکن و میسر نخواهد بود، آنگاه باید دلایل این موفقیت‌ها را در نوع عملکرد مسئولان ذی‌ربط و ارگان‌های مرتبط حداقل در یک دهه گذشته شهرمان جست‌وجو کرده و رگه‌های امیدبخش چنین مدیریت‌هایی را تشویق و تایید نمود.

مرتضی مترجمی- در خبرها شنیدیم که تیم ملی سنگنوردی داخل سالن کشورمان در مسابقات آسیایی چین به مقام نخست نایل آمده است و دو روز پیش هم خبر صعود پیروزمندانه حسین مقدم این جوان رعنای کوهنورد شهرمان را به قله بالای 8000 متری «ماکالو» شاهد بودیم. مقدم پیش‌تر نیز علاوه بر «موستاق آتا» سه قله 8000 هزار متری دیگر یعنی «قلل ماناسلو»، «گاشربروم»، «گاشربروم2» را نیز مقهور گام‌های توانای خود نموده بود که بدینوسیله صمیمانه‌ترین تبریک‌های همشهریانم را نثار این عزیزان ورزشکار می‌کنم.
اگر به این مهم اعتقاد داشته باشیم که هر پیروزی در سطح آسیا و جهان بدون در نظر گرفتن و تقویت علمی و دائمی زیرساخت‌ها ممکن و میسر نخواهد بود، آنگاه باید دلایل این موفقیت‌ها را در نوع عملکرد مسئولان ذی‌ربط و ارگان‌های مرتبط حداقل در یک دهه گذشته شهرمان جست‌وجو کرده و رگه‌های امیدبخش چنین مدیریت‌هایی را تشویق و تایید نمود.
امروز شاهد این موضوع بسیار درخشان و غیرمترقبه هستیم که 80 درصد بدنه تیم سنگنوردی داخل سالن کشورمان را عزیزان قدرتمند شهرمان، زنجان تشکیل داده‌اند و همین پهلوانان جوان، عامل اصلی پیروزی غرورآفرین آسیایی شده‌اند و آن هنگام است که باید به مسئولان زحمتکش ذی‌ربط دست مریزاد گفت و آنان را الگویی دانست برای آن دسته از مسئولانی که علی‌رغم داشتن امکانات وسیع مادی و اقبال گسترده مردمی، تنها به دادن قول‌های بی‌پایه و حواله کردن داستان پیروزی‌های محتمل سال‌های آینده می‌‌پردازند و اینجاست که باید به هیئت کوهنوردی شهرمان و آقای خلیل علیگو ریاست بی حاشیه و کم‌توقع و اعضای کوشا و کاربلد هیئت مذکور آفرین گفت: زیرا در روزگاری که رقابت‌ها تنگاتنگ و بی‌رحمانه شده است. هیچ موفقیتی بدون برنامه‌ریزی صحیح، لحاظ نمودن همه سرنخ‌ها، حمایت قاطع از جوانان مستعد وباانگیزه، جذب منابع مالی و ده‌ها مسائل ریز و درشت علمی و اجتماعی و ترفندهای زیرکانه و هشیارانه، ممکن و میسر نخواهد بود، لذا بدون شک و شبهه باید هیئت کوهنوردی زنجان را از موفق‌ترین هیئت‌های ورزشی کشور محسوب نمود. در این راستا آنچه که جوانان ورزشکار و کوهنورد و سنگنورد شهر و استانمان را به سلاح آمادگی جسمانی و روانی مجهز می‌کندوجود مربیان ارزشمندی است که خود در کوران صعودهای دشوار آبدیده شده و با حمایت اداره‌کل تربیت بدنی، فدراسیون کوهنوردی و در نهایت هیئت کوهنوردی موفق به تکمیل تجارت و دانسته‌های خود در کلاس‌های مختلف داخلی و خارجی شده‌اند و اکنون از بذل هرگونه کمک و آموزشی به جوانان پرانگیزه شهرمان دریغ نمی‌کنند. از آن میان تنها به ذکر نام یکی از اساتید کوهنوردی شهر و استانمان به عنوان نمونه اشاره‌ای می‌کنم. سید حمید صدیقیان مرد بزرگ و نام آشنایی در این ورزش جهانی و زیباست، انسانی تحصیلکرده و بسیار با شخصیت و نیز یک مربی کاردان و باهوش که به گردن بسیاری از کوهنوردان و مربیان شهرمان ذی‌حق است. امیدوارم بتوانم در فرصتی مناسب نسبت به معرفی مربیان عزیز شهرمان در این رشته ورزش کاری تحقیقی ارائه نمایم.
ناسپاسی است اگر در این رهگذر از ایرج رحمانی، مسئول و متولی امر ورزش استانمان یادی ننمایم. مدیرکلی که اکنون باید او را یک همشهری زنجانی به جا آورد، مردی که بدون تکبر، ساده و صمیمی سکان ورزش استان را می‌چرخاند و به دلیل شناختی که از اکثر ورزشکاران و شهروندان زنجانی دارد، سلیقه‌ها و حساسیت‌های ما زنجانی‌ها را به خوبی می‌شناسد. بنا بر این کمتر هیئت ورزشی را در استان می‌توان یافت که به نوعی وام‌دار و قدردان محبت‌های او نباشد و هیئت کوهنوردی و نیز قهرمانان این هیئت معمولا قدر زحمات و افتخارات خود را کم یا زیاد و در حد وسع و توان مالی اداره‌کل ذی‌ربط از رحمانی دریافت می‌کنند.
امیدوارم با این تشکر خشک و خالی توانسته‌ باشم گوشه‌ای از سپاس و قدردانی خویش را در قبال زحمات بسیار او رسانده و ایفا کرده باشم تا اندکی از خستگی‌های فراوانش را تسکین دهم.
در پایان مجددا به قهرمانان ملی ایران عزیزمان، خانم‌ها الناز رکابی، فرناز اسماعیل‌زاده و آقای داود رکابی که از اعضای اصلی تیم پنج نفره اعزامی به مسابقات آسیایی چین بودند، به خاطر تلاش بی‌وقفه و رنج توان‌فرسایی که برای اعتلای نام وطن متحمل شده‌اند از صمیم قلب تهنیت گفته و تداوم این افتخارآفرینی را از ایزدمنان مسئلت دارم. والسلام.

منبع مطلب :روزنامه نو زنجان

عکس : حسن باقری

 

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group