یوسین بولت : به شروع مسابقه فکر نکن، به پایان آن فکر کن

خلیل علیگو: استان زنجان قطب ورزش سنگ‌نوردی کشور است

خلیل علیگو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان به قهرمانی ورزشکاران زنجانی در مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا اشاره کرد و اظهار داشت: در این مسابقات فرناز اسماعیل‌زاده از زنجان در رشته سرعت موفق به کسب مدال طلا شد.

وی ادامه داد: همچنین الناز رکابی در رشته بولدرینگ موفق به کسب مدال نقره و دومی اورال شد.

رئیس هیئت کوهنوردی استان زنجان سطح مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا را بالا ارزیابی و خاطر نشان کرد: 12 نفر از ورزشکاران سنگ ‌ورد کشورمان به این مسابقات اعزام شده بودند.

وی با بیان اینکه هشت نفر از بین 12 ورزشکار اعزامی به مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا از استان زنجان بودند، اظهار کرد: از این تعداد ورزشکار پنج نفر پسر و سه نفر دختر بودند.

رئیس هیئت کوهنوردی استان زنجان با اشاره به اینکه ورزشکاران زنجانی مقامات خوبی در مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی آسیا کسب کردند، تصریح کرد: 40 درصد مدال‌های کسب شده در این مسابقات به استان زنجان اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران زنجانی برای نخستین‌بار در کشورمان موفق به کسب مدال در مسابقات آسیایی شدند، گفت: این مسابقات در فضای باز و با تشویق خوب مردم برگزار شد.

علیگو رشته کوهنوردی و سنگ نوردی استان زنجان را به عنوان یکی از قطب‌های کوهنوردی کشور دانست و تصریح کرد: یک سالن اختصاصی 6 هزار نفری در زنجان به این رشته اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: حمایت از ورزشکاران رشته‌های مختلف لازمه پیشرفت آنان است.

رئیس هیئت کوهنوردی استان زنجان به مسابقات برگزار شده در رشته سنگ‌نوردی اشاره کرد و اذعان کرد: تا کنون دو دوره مسابقات آسیایی و دو دوره مسابقات بین‌المللی فجر برگزار شده است.

عکس از کوه نیوز

{jcomments on}

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group