فیل جکسون : خرد همیشه یک قدرت برتر است

خبرگزاری مهر : کوهنوردان زنجانی به هشتمین قله مرتفع جهان صعود می کنند

قله ماناسلو هشتمین قله مرتفع دنیا و چهارمین قله دشوار به لحاظ فنی و دارا بودن منطقه بهمن خیز از قلل هیمالیاست که تیم نفره هیئت کوهنوردی استان زنجان با یاری خداوند جهت صعود اعزام خواهند شد.
همچنین انجام کارهای فنی در منطقه، صعود قله سبلان و تمرینات یخ و برف، برگزاری کلاسهای آموزشی در زمینه کارآموزی مقدماتی و پیشرفته و مربیگری سنگنوردی و یخ و برف و آشنایی نفرات اردو با دوره های مقدماتی امداد و نجات و همچنین برگزاری یک مرحله کلاس رفتار شناسی از فعالیتهای اردوی هشت هزار متری بوده که در غالب برنامه های صعود توام با آموزش بوده است.
صعود قلل شمالی زنجان، صعود قلل لرستان در منطقه گرین همراه با کار آموزشی، صعود قله دماوند در سه نوبت بصورت عمومی و تخصصی با انجام کار در ارتفاع و شب مانی، صعود قلل علم کوه، صعود و فرود گرده آلمانها از جمله فعالیت های آمادگی جهت صعود به قله ماناسلو بوده است.
در طول یکسال و اندی تلاش اردونشینان و مربیان و مسئولین ذیربط هماهنگی های لازم در خصوص اجرای هر چه بهتر اردوها صورت پذیرفت.
پس از صعود موفقیت آمیز قله موستاق آتای چین توسط کوهنوردان زنجان در مرداد ماه 88 صعود یک قله هشت هزار متری نیز کلید خورد و بر همین اساس برنامه ریزی های لازم به عمل آمد و با انجام فراخوان و برگزاری تست میدانی و کوهستان، نفرات اردو مشخص و بلافاصله اردوها به صورت عملی آغاز شد.
تیم تداراکات و بسته بندی وسایل را شروع کرده و هماهنگیهای لازم به منظور فراهم کردن مقدمات اعزام انجام شده است.
طول برنامه 50 روز و سرپرستی آن به عهده مسعود بیات منش و مربی و سرپرست دوم حسن نجاریان خواهد بود و یک نفر پزشک نیز تیم را همراهی خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، اردوی نهایی در منطقه سبلان با حضور نمایندگان فدراسیون کوهنوردی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد و در نهایت نفرات اصلی تیم انتخاب شدند تا هشتم فروردین ماه سال 90 به قله هشت هزار و 136 متری ماناسلو در منطقه هیمالیای مرکزی اعزام شوند.زنجان – خبرگزاری مهر: کوهنوردان زنجانی هشتم فروردین ماه سال 90 به قله هشت هزار و 136 متری ماناسلو در منطقه هیمالیای مرکزی اعزام می شوند.

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group