فیل جکسون : خرد همیشه یک قدرت برتر است

تيم كوهنوردي استان زنجان در مسير كمپ اصلي هشتمين قله مرتفع جهان

كامبيز بلوري امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با اشاره به اينكه تيم كوهنوري استان زنجان چهار روز پيش وارد كشور نپال شده‌اند، اظهار داشت: اعضاي تيم كوهنوري استان زنجان پس از مستقر شدن در كمپ اصلي براي صعود به سمت قله ۸ هزار و ۱۶۳ متري ماناسلو آماده مي‌شوند.

 

وي افزود: همه اعضاي تيم كوهنوردي استان زنجان كه عازم كوه ماناسلو شده‌اند، در سلامت كامل به سر مي‌برند و براي فتح قله به راه خود ادامه مي‌دهند.

دبير‌ هيئت‌ كوهنوردي استان زنجان با اشاره به اينكه اعضاي تيم كوهنوردي استان زنجان راهپيمايي خود را به طرف كمپ اصلي كوه ماناسلو از سه روز پيش آغاز كرده است، خاطرنشان كرد: بر اساس برنامه‌ريزي به عمل آمده اعضاي تيم كوهنوردي سه تا چهار روز ديگر به كمپ اصلي كوه ماناسلو مي‌رسند.

وي اضافه كرد: همزمان با تيم كوهنوري استان زنجان، ۱۰ تيم ديگر نيز براي صعود به قله ۸ هزار و ۱۶۳ متري ماناسلو اعلام آمادگي كرد‌ه‌ بودند.

بلوري با اشاره به فرصت ۶۰ روزه تيم‌هاي كوهنوردي براي صعود به قله ماناسلو تاكيد كرد: شش تيم از بين ۱۰ تيم هنوز به منطقه نرسيده‌اند.

وي در پاسخ به سؤالي در‌باره اينكه آيا عدم حضور شش تيم ديگر خللي در صعود تيم كوهنوردي استان زنجان ايجاد مي‌كند يا نه، گفت: صعود تيم‌ها به صورت جداگانه برنامه‌ريزي شده است و حضور يا عدم حضور تيم‌هاي ديگر خللي در برنامه تيم زنجان كه به نمايندگي از كشومان ايران در اين صعود حضور دارد، ايجاد نمي‌كند.

يك تيم كوهنوري از استان زنجان به نمايندگي از ايران از شامگاه هفتم فروردين حركت خود را از شهر زنجان براي فتح قله ماناسلو كه جزو پنج كوه دشوار براي صعود و هشتمين قله بلند جهان است، آغاز كردند.

اسامي تيم اعزامي براي صعود به قله ۸ هزار و ۱۶۳ متري را مسعود بيات‌منش، سرپرست نخست تيم، حسن نجاريان، سرپرست دوم و مربي، علي بيات‌منش كمك مربي، مجتبي مقدادي، حسين مقدم، كريم بيگدلي، سعيد كريمي و‌ مسعود حميدي به عنوان پزشك‌ تيم كوهنوردي را همراهي مي‌كنند.

‌كوهنوردان زنجاني پس از يك سال تمرينات مختلف شامگاه ديروز با بدرقه مردم و مسئولان كار خود را براي كسب افتخاري ديگر براي ميهن اسلامي آغاز كردند.

پس از صعود موفقيت‌آميز قله “موستاق آتاي چين ” توسط كوهنوردان زنجان در مرداد ماه سال ۱۳۸۸، صعود به قله ۸ هزار متري ماناسلو كليد خورده است.

صعود به قله‌هاي شمالي زنجان، صعود به قله‌هاي لرستان در منطقه گرين همراه با كار آموزشي، صعود به قله دماوند در سه نوبت به صورت عمومي و تخصصي با انجام كار در ارتفاع و شب ماني، صعود به قله‌هاي علم كوه و انجام كارهاي فني در منطقه، صعود به قله سبلان و تمرينات يخ و برف، برگزاري كلاس‌هاي آموزشي در زمينه كارآموزي مقدماتي و پيشرفته و مربيگري سنگنوردي و يخ و برف و آشنايي نفرات اردو با دوره‌هاي مقدماتي امداد و نجات و همچنين برگزاري يك مرحله كلاس رفتار‌شناسي از فعاليت‌هاي اردوي ماناسلو بوده است، كه در قالب برنامه‌هاي صعود توام با آموزش بوده است.

اردوي نهايي تيم نيز در منطقه سبلان با حضور نمايندگان فدراسيون كوهنوردي جمهوري اسلامي ايران برگزار و در نهايت نفرات اصلي تيم انتخاب شدند.

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group