لئو هولتز : بدون نظم و انضباط شخصی، موفقیت غیرممکن و دوره‌ای خواهد بود

بانوي ‪۷۰‬ساله ژاپني به اورست صعود مي‌كند

ايكو فوناهاشي بانوي ‪ ۷۰‬ساله ژاپني به همراه سه كوه نورد ديگر ژاپني به اورست صعود مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري كيودو، درصورت موفقيت فوناهاشي در صعود به قله هشت هزار و ‪ ۸۴۸‬متري اورست، وي مسن‌ترين زن جهان خواهد بود كه توانسته اين قله را فتح كند.

به گزارش ایرنا به نقل از كيودو، تيلاك پاندي يك مسئول بخش كوه نوردي ژاپن گفت كه فوناهاشي يكبار در ماه مي‌سال ‪ ۲۰۰۶‬ميلادي نيز تلاش كرد تا اين قله را فتح كند اما ناكام ماند. به گزارش كيودو، تامه واتانابه بانوي ‪ ۶۳‬ساله كه در سال ‪ ۲۰۰۲‬ميلادي قله اورست را فتح كرده هم اينك مسن‌ترين بانوي ژاپني است كه توانسته به اين قله صعود كند. فوناهاشي در زمره سه كوه نوردي است كه به دنبال كسب ركورد صعود به قله اورست هستند.

اپا شارپا ‪ ۴۹‬ساله كوه نورد نپالي نیز به دنبال انجام بيستمين صعود خود به اورست و كسب ركورد بيشترين صعود به اين قله است.

جوردون رومرو كوه نورد ‪ ۱۳‬ساله آمريكايي از كاليفرنيا نيز به دنبال صعود به اورست از طريق تبت و كسب جوانترين عنوان فردي كه به اين قله صعود كرده است. هم اينك تامبا چيري كوه نورد ‪ ۱۶‬ساله نپالي عنوان جوانترين كوه نوردي كه قله اورست را فتح كرده است ، دارد.

ميچي هيرو كادويا ‪ ۴۶‬ساله ، توشي هيسا آگاتا ‪ ۳۴‬ساله و هيرويوكي كورااوكا ‪ ۴۸‬ساله سه بانوي كوه نورد ژاپني هستند كه فوناهاشي را در صعود به اورست همراهي مي‌كنند.

منبع : کوه نوشت

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group