لئو هوارد : من بدون هنرهای رزمی هیچ جایی تو این دنیا نداشتم، هنرهای رزمی شور زندگی منه

ایران پتانسيل ميزباني مسابقات جهاني سنگ نوردی را هم دارد

سرطرح و سرداور بلژیکی و آلمانی IFSC :
ایران پتانسيل ميزباني مسابقات جهاني سنگ نوردی را هم دارد

 

رييس هيئت كوه نوردي و صعودهای ورزشی خوزستان در گفت و گو با  ایسنا عنوان‌كرد: باتوجه به نظرسنجي‌اي كه از مربيان، سرپرستان و ورزشكاران در خصوص برنامه‌ريزي و زمان‌بندي اجراي مسابقات و كيفيت ميزباني صورت گرفت، خوزستان با كسب نمره بالاي هشت از 10 نمره، توانست رضايت شركت‌كنندگان را در اين رقابت‌ها جلب كند.
وي افزود: بنا بر نظر سرطرح و سرداور بلژيكي و آلماني اين رقابت‌ها،  ایران در خوزستان پتانسيل ميزباني مسابقات جهاني را هم دارد. نكته‌ي جالبي كه سرطراح و سرداور اين مسابقات به آن اشاره كردند، مديريت درست و به موقع و نبود استرس و ناهماهنگي بين برگزاركنندگان اين مسابقات بود. در اروپا سطح اين مسابقات بسيار بالا است و به صورت مداوم هم برگزار مي‌شود با اين وجود چند ساعت پيش از آغاز رقابت‌ها، استرس بر همه غلبه كرده و همه را تحت تاثير قرار مي‌دهد اما اين مسابقات در اهواز باتوجه به اين‌كه اولين بار در فضاي باز انجام مي‌شد،‌ با خونسردي كامل برگزار شد.
نيكخواه درخصوص اولين‌هاي اين رقابت‌ها گفت: در يازدهيمن دوره اين رقابت‌ها، تعداد استان‌ها، تيم‌ها و ورزشكاران شركت‌كننده مقام نخست را در مجموع دوره‌هاي گذشته دارد. همچنين برگزاري اين مسابقات در فضاي باز، تخصيص جوايز نقدي به نفرات برتر و حضور سرطراح و سرداور مسابقات از سوي فدراسیون جهانی سنگ نوردی نيز از اولين‌هاي اين دوره از رقابت‌ها بود.
رييس هيئت خوزستان خاطرنشان‌كرد: باتوجه به استاندارد بودن ديواره بولدرينگ، براي اولين بار به جاي پنج مسير،10 مسير روي آن نصب شد و در رشته‌ي سرطناب نيز دو مسير طراحي شد كه ورزشكاران به صورت رفت و برگشت به اين مسير صعود كردند و اين باعث شد كه عدالت در داوري نيز رعايت شود.
وي گفت: هدف ما از برگزاري اين مسابقات اين بود كه سنگ‌نوردان سراسر كشور را در استان جمع كنيم تا فرهنگ سنگ‌نوردي را در استان ارتقا داده و از مقام سومي كشور در طي دو سال گذشته به مقام دومي برسيم.

 نيكخواه بيشترين تعداد شركت‌كنندگان را در رشته سرطناب دانست و افزود: رقابت‌ها در رشته‌ سرعت بسيار تنگاتنگ بود و در ثانيه جايگاه نفرات عوض مي‌شد.وي گفت: تيم‌هاي نفت اهواز، نفت اميديه و هيات كوهنوردي بهبهان تيم‌هاي خوزستاني شركت كننده در اين مسابقات بودند كه بيشترين تعداد تيم از يك استان در اين رقابت‌ها محسوب مي‌شد.
رييس هيئت خوزستان درخصوص عملكرد تيم‌هاي استان گفت: عملكرد تيم نفت اهواز باتوجه به نايب‌قهرماني اين تيم در رقابت‌ها راضي‌كننده بود اما تيم نفت اميديه به دليل نداشتن مربي سنگ‌نوردي در سطح كشور و نداشتن تمرين و اردوهاي آمادگي زيرنظر مربي مجرب، نتوانست در سطح هميشگي خود ظاهر شود. عملكرد تيم هيات كوهنوردي بهبهان نيز باتوجه به اين‌كه براي اولين بار در اين مسابقات شركت مي‌كرد قابل توجيه است.

 به گزارش ايسنا، رقابت‌هاي سنگنوردي كشوري آقايان از يكم اسفندماه به مدت پنج روز با حضور 28 تيم از 25 استان در مجموعه سنگ‌نوردي هيات كوهنوردي استان واقع در ورزشگاه تختي اهواز برگزار شد و رقابت‌هاي سنگ‌نوردي بانوان نيز از ابتدای هفته ی جاری در حال پیگیری است.

 

 

کارگروه محیط زیست

وب سایت اطلاع رسانی هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان

آدرس : استان زنجان ، بزرگراه 22 بهمن ، مجموعه ورزشی انقلاب ، دفتر هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان زنجان
تلفن: 02433455990 | فکس: 02433455990 | پست الکترونیک: info@zanjanmount.ir | کدپستی: 33543-45137
تمامی حقوق این وب سایت برای هیئت کوهنوردی و صعود های ورزشی استان زنجان محفوظ است
Template Design:Dima Group